DC Corporation s.r.o.

kontaktní osoby:
Margita a Josef Bažantovi

kancelář:
Češovská 1750/10,
193 00 Praha – Horní Počernice [mapa]

IČ: 25993500
DIČ: CZ25993500

tel.:
+420 777 167 669
+420 777 283 380

kontaktní e-maily:
josef.bazant@seznam.cz
margita.bazantova@seznam.cz

 

Komplexní vedení účetnictví
Výhody a nevýhody

Proč si najmout účetní firmu?

Přemýšlíte, proč najímat účetní firmu? Vždyť zaměstnat vlastní účetní není dnes žádný problém? A vyplatí se Vám to vůbec finančně? Budete mít vůbec přehled, když nemáte účetní vedle v kanceláři?

Výhody zaměstnávání vlastních účetních?

Jediná výhoda je okamžitá dostupnost informací. Přiznáme se, že na jinou výhodu jsme zatím nepřišli. Pokud Vás nějaká další výhoda napadá, zamyslete se více, a přijdete na to, že je to výhoda čistě subjektivní.

A nevýhody zaměstnávání vlastních účetních?

Hlavní nevýhodou je podle našeho názoru odborná úroveň účetních, jejich zkušenosti a pečlivost, v neposlední řadě pak všeobecně informovanost a samovzdělávání. Pokud máte štěstí, získáte nebo máte účetní patřičně kvalifikovanou (to ovšem poznáte většinou až při kontrolách, kdy už bývá pozdě!). Musíte investovat pravidelně do jejího proškolování a dobře ji zaplatit včetně odvodů z mezd.

Musíte investovat nemalé částky do počítačového vybavení a softwaru
(a to průběžně každý rok, protože bez aktualizace programů se neobejdete). Něco také stojí provozní náklady jako jsou papíry do tiskáren, tužky, lepidla, datová média a mnoho dalších maličkostí potřebných pro běh kanceláře. Většina opravdu schopných účetních je tak vytížena, že musíte zajistit a zaplatit někoho, kdo se postará o správu počítačů a softwaru, protože Parkinsonovy zákony fungují neomylně.

A pak ještě nezapomeňte na vztah zaměstnanec-zaměstnavatel, výpadky díky nemocem, dovoleným atd. A když zjistíte, že Vaše účetní není tak dobrá jak jste si mysleli? Můžete ji propustit a zaměstnat jinou, čekat,
až se nová účetní zorientuje a vytvoří si vlastní systém, který bude určitě jiný, než systém účetní předchozí.

A když díky špatné práci účetní přijdete k nějakým škodám? Zkuste ze svého zaměstnance vymáhat nějaké větší peníze - nemáte šanci! A to pomíjíme skutečnost, že většinou tam, kde by stačila účetní jedna, sedí většinou dvě. Nevyhnete se Vy, nebo Vaše účetní obíhání úřadů - a to stojí čas a čas jsou peníze.

Výhody v případě zadání vedení účetnictví účetní firmě?

Za svůj měsíční paušál získáte jistotu, že Vaše doklady budou vždy zaúčtovány na maximální odborné úrovni. Neudržujete drahý provoz vlastní kanceláře. Nestaráte se o to, zda vyšel nový zákon, či prováděcí předpis. Každá účetní firma investuje ročně mnoho tisíc do získávání informací a hlavně hlídá veškeré změny zákonů (naše firma samozřejmě není výjimkou). Neřešíte personální problémy. Neztrácíte čas návštěvami úřadů. Nečelíte riziku 'prosakování' informací mezi Vaše zaměstnance, případně dokonce i k Vašim obchodním partnerům.

A nevýhody v případě zadání vedení účetnictví účetní firmě?

Stav Vašeho účetnictví a tedy hospodaření firmy dostáváte s určitým zpožděním, ale upřímně - míváte tyto informace vždy tak, jak potřebujete
i když účetní sedí ve vedlejší kanceláři?

Musíte Vy, nebo některý z Vašich pověřených pracovníků věnovat jednou, nebo vícekrát do měsíce čas tomu, aby se Vaše doklady dostaly k nám. Je zde však také alternativa, kterou praktikujeme u některých firem, že si doklady vyzvedáváme sami u klientů.

 

» zpět na úvodní stránku

 

#
 
logo
#
navigoo